Misterium Męki Pańskiej

W pierwszy piątek miesiąca marca odbyła się pielgrzymka LSO wraz z rodzicami na pokaz Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach. Na początku naszej podróży odwiedziliśmy Kraków, gdzie zobaczyliśmy główne jego zabytki:
Katedra na WaweluSukienniceKościół MariackiBarbakan.

Następnie pojechaliśmy do Łagiewnik, aby tam powierzać nasze intencje miłosiernemu Bogu, najpierw o godzinie 15.00 modląc się koronką do Bożego miłosierdzia, a po niej uczestniczyliśmy we mszy świętej sprawowanej w głównej bazylice.

Na koniec udaliśmy się do Myślenic – celu naszego pielgrzymowania. Tam w licznym gronie widzów oglądaliśmy przedstawienie Męki Pana Jezusa. Myślę, że dla wszystkich uczestników było to niezwykłe duchowe przeżycie.Wszystkim, którzy ze mną pielgrzymowali dziękuję

i zapraszam na kolejne wyjazdy.

Ks. Konrad

Schola "W mocy Ducha"

• Czwartek 2021-12-09, Dzień powszedni
    Mt 11,11-15Jezus powiedział do tłumów: «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!»