Święcenia prezbiteratu ks. Adriana Komorowskiego

Dnia 27 maja z rąk Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika święcenia kapłańskie przyjęło dwunastu diakonów. Jednym z nowo wyświęconych księży był nasz rodak Ks. Adrian Komorowski, który w niedzielę o godzinie 12:00 sprawował w naszej parafii swoją pierwszą Mszę Świętą, dziękując za dar powołania polecał Bogu całą naszą parafię. Życzymy Księdzu Adrianowi wielu łask Bożych na drodze kapłaństwa i polecamy go w opiekę Matce Bożej, Matce Kapłanów. Ksiądz Adrian pod koniec czerwca otrzyma nominację i podejmie posługę w jednej z parafii naszej archidiecezji.

• Czwartek 2021-10-28, Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
    Łk 6,12-19Zdarzyło się, że Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga. Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których nazwał apostołami: Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą. Zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu, przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia. A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.