Pielgrzymka do Turcji

Pielgrzymka śladami św. Pawła Apostoła i św. Jana Ewangelisty

Trasa: Poniatowa - Belgrad - Stambuł - Ürgüp - Göreme - Kaymakli - Konya - Pamukkale -

Kuşadasi - Efez - Selçuk - Troja - Çanakkale - Edirne - Dimitrovgrad - Budapeszt - Poniatowa

w terminie:  21.09 - 03.10.2015 (13 dni – autokarem)

Program:                                                                                                                                                                                        

01
/ - Poniatowa - wczesny wyjazd - jazda przez Słowację, Węgry do Serbii do hotelu w Belgradzie - obiadokolacja - nocleg

02/ - Belgrad - śniadanie - przejazd przez Serbię, Bułgarię do Turcji do hotelu w Stambule - późna obiadokolacja - nocleg

03/ - Stambuł - śniadanie - zwiedzanie: Pałac Topkapi, Hagia Sophia, Hippodrom, Błękitny Meczet - obiadokolacja -nocleg

04/ - Stambuł - śniadanie - zwiedzanie: Kryty Bazar i Bazar Egipski - słynny z przypraw - obiadokolacja - nocleg

05/ - Stambuł - śniadanie - przejazd przez most na Bosforze do Azji, przajazd przez Centralną Anatolię - po drodze postój nad   Tuz Gölü - drugim co do wielkości słonym jeziorem w Turcji - przejazd do hotelu k/Ürgüp - obiadokolacja - nocleg

06/ - Ürgüp - śniadanie - całodzienne zwiedzanie Kapadocji,malowniczej i żyznej krainy uformowanej pośród zwietrzałych   skał wulkanicznych: Göreme - zwiedzanie skalnych klasztorów i kaplic, pokrytych freskami z IV-XI w. - miejsce działalności Kapadockich Ojców Kościoła: św. Bazylego Wielkiego, św. Grzegorza z Nyssy i św. Grzegorza z Nazjanzu -   postoje w punktach widokowych: Dolina Bajkowych Kominów, Dolina Gołębi - przejazd do Kaymakli - zwiedzanie      podziemnego miasta, które przed wiekami służyło m.in. chrześcijanom jako schronienie - powrót - obiadokolacja - nocleg

07/ - Ürgüp - śniadanie - przejazd do Konyi - „miasta - spichlerza Anatolii” - dawnego Ikonium, które odwiedził św. Paweł  z Barnabą i skąd pochodziła św. Tekla - zwiedzanie: Kościół św. Pawła Apostoła, Meczet i Mauzolem Mevlany - poety, mistyka i założyciela bractwa Tańczących Derwiszów, Wzgórze Aladyna - obiadokolacja - nocleg w hotelu w Konyi

08/ - Konya - śniadanie - przejazd przez górski płaskowyż do Pamukkale - przyjazd po południu - relaks na trawertynowych  tarasach ze spływającą kaskadowo wodą lub w basenie z wodą termalną (płatny dodatk.) - dla wytrwałych spacer po  ruinach strarożytnego Hierapolis: Amfiteatr, Martyrion św. Filipa Apostoła - przejazd do hotelu - obiadokolacja - nocleg  

09/ - Pamukkale - śniadanie - przejazd do Maryem Ana - zwiedzanie: Domek Matki Bożej - gdzie wg tradycji i m.in. wizji   bł. Katarzyny Emmerich, Maryja spędziła ostatnie lata ziemskiego życia - Efez - rozległe ruiny miasta, gdzie św. Jan  napisał Ewangelię a św. Paweł założył gminę chrześcijańską: Teatr, Biblioteka Celsusa - Selçuk - ruiny Bazyliki i grobu  św. Jana Ewangelisty - przyjazd do hotelu w Kuşadasi nad Morzem Egejskim - wolny czas - obiadokolacja - nocleg 

10/ - Kuşadasi - śniadanie - przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Turcji w stronę Troi - przyjazd po południu, zdjęcia przy  replice Konia Trojańskiego, spacer po ruinach Homerowej Troi - przejazd do miasta Çanakkale - obiadokolacja - nocleg  

11/ - Çanakkale - śniadanie - krótki rejs przez Cieśninę Dardanele - łączącą Europę z Azją - przejazd przez Trację do Edirne   - zwiedzanie: Meczet i Bazar Sinana - przejazd przez Bułgarię do Serbii do Dimitrovgrad - obiadokolacja - nocleg

12/ - Dimitrovgrad - śniadanie - przejazd przez Serbię na Węgry do hotelu w okolicy Budapesztu - obiadokolacja - nocleg 

13/ - Budapeszt - śniadanie - wyjazd powrotny do Polski - powrót do Poniatowej w godzinach wieczornych.

Cena: 1200 zł + 420 euro/os.

Cena obejmuje opłaty za:

- przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację i toaletę), 

- wyżywienie wg programu: 12 śniadań, 12 obiadokolacji,

- zakwaterowanie: 12 noclegów w hotelach (w Turcji hotele***, w Serbii***/*, Budapeszt***), pokoje 2 i 3 os. z łazienką,

- ubezpieczenie NW (10.000 euro), KL (15.000 zł) i bagażu (1000 zł),

- opiekę pilota, 

Cena nie obejmuje opłat za:

- wizy tureckiej (15 euro), (Premier Turcji obiecał zniesienie wiz dla Polaków, na razie brak przepisów wyk., stan 07.01.15)

- bilety wstępu do zabytków, przewodników lokalnych, ok. 100 euro/os, fakultatywny rejs po Bosforze - ok. 25 euro/os,

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - opcjonalnie dla chętnych,

- ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych - można się indywidualnie doubezpieczyć,

- napoje do obiadokolacji,

Uwaga: Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów. Zwiedzanie Stambułu realizowane pieszo lub tramwajem.

Zbiórka o godz. 02.00 w nocy z soboty na niedzielę - przy Parafii w Poniatowej.  

Zapisy wraz zaliczką 500zł do 31 marca ks. Piotr Petryk – Poniatowa

UWAGA: KAŻDY UCZESTNIK POWINIEN POSIADAĆ PASZPORT WAŻNY MINIMUM 180 DNI OD DATY WJAZDU DO TURCJI, W PASZPORCIE POWINNY BYĆ CO NAJMNIEJ DWIE WOLNE STRONY OBOK SIEBIE.

Biuro Podróży "OLIMP"

Józef Mrozowicz

ul. Narutowicza 35/2B

20-016 LUBLIN

tel./fax: 81/743-76-28

Nr wpisu do rejstru 168

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 Schola "W mocy Ducha"

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2021-12-09, Dzień powszedni
    Mt 11,11-15Jezus powiedział do tłumów: «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!»

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk