Eucharystyczny Ruch Młodych

W niedziele 16 listopada w naszej parafii gościliśmy siostrę Magdalenę wraz z grupą dzieci i młodzieży, którzy przedstawili drogę formacji chrześcijańskiej zwanej Eucharystycznym Ruchem Młodych.

Czym jest Eucharystyczny Ruch Młodych (ERM)?
Jesteśmy międzynarodową wspólnotą dzieci i młodzieży, która pragnie poznawać Chrystusa ukrytego w Eucharystii. Stajemy się prawdziwymi chrześcijanami dzięki głębokiej więzi z Jezusem- Hostią. Źródłem naszego życia, naszej nadziei i radości jest Eucharystia. Czerpiemy z niej światło i moc, by wnosić pokój do naszych domów, szkół i przyjaźni. Uczymy się wzrastać w miłości oraz kochać ludzi tak, jak Bóg nas umiłował. Owocami naszej relacji z Chrystusem dzielimy się z tymi, których On stawia na naszej drodze.

Jako młodzi uczniowie Jezusa budujemy swoje życie na silnym fundamencie, jakim jest Słowo Boże. Idziemy w świat z uśmiechem na twarzy, by otwierać innym drogę do Boga, który nadaje sens i piękno naszemu życiu.

W naszej parafii chcemy stworzyć grupę, w której dzieci będą mogły lepiej poznać Boga poprzez śpiew, zabawę i modlitwę.
Zapisy do ERM-u ruszają w niedziele 22 listopada (w zakrystii u ks. Konrada)

Schola "W mocy Ducha"

• Czwartek 2021-12-09, Dzień powszedni
    Mt 11,11-15Jezus powiedział do tłumów: «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!»