Bracia ze wschodu

ks. Grzegorz w tradycyjnym stroju kazachskimW ostatnią niedzielę 16 listopada, gościliśmy ks. Grzegorza Burdyńskiego MIC, który posługuje na misjach w Karagandzie (Kazachstan).

Niepodległość Kazachstan uzyskał 16 grudnia 1991 roku.
Kościół parafialny pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła oraz dom zakonny, jest dla niewielkiej grupy wiernych miejscem, gdzie mogą przyjmować sakramenty i spotykać się na codzień we wspólnocie. Przy parafii istnieje wspólnota Neokatechumenalna, kółko Żywego Różańca, grupa Anonimowych Alkoholików oraz Legion Maryi. Pomimo niezwykle trudnych warunków oraz problemów personalnych i ekonomicznych marianie patrzą z nadzieją w przyszłość ufając Bożej Opatrzności.

Strona internetowa parafii

Schola "W mocy Ducha"

• Czwartek 2021-12-09, Dzień powszedni
    Mt 11,11-15Jezus powiedział do tłumów: «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!»