• Dziecko na Mszy

  Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
 • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11 marca 2018

 1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.
 2. Zakończyły się rekolekcje wielkopostne. Wytrwajmy w stanie łaski uświęcającej. Dziękujemy ks. Rekolekcjoniście, spowiednikom, a także rodzinom za przygotowane i ofiarowane ciasto na stół rekolekcyjny.
 3. W poniedziałek 12 marca odbędzie się spotkanie rady Akcji Katolickiej.
 4. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa we wtorek i piątek o godz. 17;15. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17:15. We wtorek zapraszamy w szczególny sposób młodych.
 5. W niedzielę - 18 marca o godz. 15:30 - odbędzie się zebranie rady duszpasterskiej. Zapraszamy członków rady.
 6. W przyszłą sobotę o godz. 16:00 lub też w niedzielę po mszy św. wieczornej będą przyjmowane dalsze wpłaty na wyjazd do Pragi. Prosimy wyjeżdżających o ich uregulowanie.
 7. W przyszłą niedzielę (18.03) o godz. 9:00 będziemy modlić się w intencji ks. Seniora z okazji Imienin.
 8. Niedziela Palmowa jest także dniem młodzieży. Zapraszamy młodzież naszej parafii na wspólnotowy wyjazd do Lublina w Niedzielę Palmową 26 marca. Informacje i zapisy prowadzi ks. Artur.
 9. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami. Po mszy św. wieczornej będzie czuwanie fatimskie.
 10. Dziękujemy za sprzątanie osobom z ul. Nałęczowska 9 i 11 i za ofiarę z ul Nałęczowska 11 160 zł. Prosimy o sprzątnie ul. Nałęczowska 11.

Słowo życia

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

Słowa Pana Jezusa świadczą o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Aby nas ratować od zguby wiecznej Bóg wydał na śmierć krzyżową swojego Syna. Niech prawda o miłości Bożej ogarnie nas na nowo i zajaśnieje nowym blaskiem w naszych sercach.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • 2018-03-18, 5. Niedziela Wielkiego Postu
  J 12,20-33Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc: „Panie, chcemy ujrzeć Jezusa”. Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi. A Jezus dał im taką odpowiedź: „Nadeszła godzina, aby został uwielbiony Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec. Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Nie, właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, uwielbij imię Twoje”. Wtem rozległ się głos z nieba: „I uwielbiłem, i znowu uwielbię”. Tłum stojący usłyszał to i mówił: „Zagrzmiało!” Inni mówili: „Anioł przemówił do Niego”. Na to rzekł Jezus: „Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. To powiedział zaznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk