• Dziecko na Mszy

  Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
 • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017

 1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Dzisiaj w naszym kościele będą odbywały się rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku. Witamy księdza Krzysztofa Kłysiaka, który jest spełnia posługę kapłanką we Francji.
 2. Dzień sakramentu pokuty będzie jutro. Spowiedź rozpocznie się od godz. 9:00. Jutro wyjątkowo nie będzie Rorat o godz. 6:00 z racji spowiedzi.
 3. Gościmy także zespół muzyczny z Ukrainy. Po mszy św. można nabyć płytę z nagraniami zespołu.
 4. Można nabywać opłatki na stół wigilijny. W czasie wieczerzy wigilijnej dzielmy się opłatkiem pobłogosławionym w kościele.
 5. Sa do nabycia świece Caritas. Kupując taką świecę wspieramy dzieła miłosierdzia i dobroczynności, które prowadzi ta kościelna organizacja charytatywna.
 6. W czasie rekolekcji można tez składać dary żywnościowe, czy też środki czystości dl osób uboższych.
 7. We środę 13 grudnia czuwanie fatimskie. Będziemy mieli okazje pomodlić się za Ojczyznę, w kolejna rocznicę stanu wojennego.
 8. Można składać elektrośmieci (stare komputery, telewizory itp.) do 18 grudnia przy kościele
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę 200 zł mieszkańcom bloku ul. Szkona 5 i prosimy o sprzątanie we wtorek Szkolna 7A.
 10. W wyborach do rady duszpasterskiej najwięcej głosów zyskali: P. Kuchta Jerzy, Ewa Baranowska i Kijak Zofia. Pełna lista jest wywieszona w gablocie. W skała rady wchodzą osoby z wyboru, z urzędu i nominacji.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
 • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

2int


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Piątek 2017-12-15, 2. tydz. Adwentu
  Mt 11,16-19Jezus powiedział do tłumów: „Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest ono do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: «Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili». Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: «Zły duch go opętał». Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije, a oni mówią: «Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników». A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk