• Dziecko na Mszy

    Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Read More
  • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
13 stycznia 2019 r.

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. Dzisiaj w naszym kościele trwa całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu.

3. Z racji 13. dnia miesiąca po mszy św. wieczornej odbędzie się czuwanie fatimskie.

4. Dzisiaj w czasie mszy św. o godz. 12:00 w naszym kościele będzie śpiewać chór ze Świdnika – z Parafii świętej Kingi.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odbędzie się opłatek Akcji Katolickiej i Rady Duszpasterskiej.

6. O godz. 14:00 w przyszłą niedzielę odbędzie się zebranie wyjeżdżających do Ziemi Świętej. Potrzebne będą paszporty oraz przyjmowana będzie ostatnia wpłata.

7. Natomiast o godz. 17:00 w przyszłą niedzielę w naszym kościele kolędować będą chóry Cum Musica i Carduelis. Zapraszamy.

8. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młodzież.

9. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę 285 zł mieszkańcom bloku ul. Kraczewicka 29 cz. II i prosimy o sprzątanie ul. Kraczewicka 33c.

SŁOWO ŻYCIA:
"Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie"
Bóg Ojciec przez Ducha Świętego zjednoczył każdego z nas z Chrystusem w sakramencie chrztu świętego. Dziękujmy Bogu za sakrament chrztu, przez który staliśmy się prawdziwie dziećmi Bożymi.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik.
• 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2019-01-16, 1. tydz. zwykły
    Mk 1,29-39Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł do niej i podniósł ją ująwszy za rękę. Gorączka ją opuściła i usługiwała im. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ wiedziały, kim On jest. Nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: „Wszyscy Cię szukają”. Lecz On rzekł do nich: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem”. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk