• Pielgrzymka do Medugorje  

  Trasa: Poniatowa - Nagykanizsa - Ludbreg - Medugorje - Mostar -  Dubrownik - Zadar - Nagykanizsa - Poniatowa 09 - 16 września 2019 r. (8 dni – autokarem) Read More
 • Modlitwa o uzdrowienie

  W ostatnich latach obserwujemy w Polsce rozwój modlitwy o uzdrowienie. Także w naszej parafii sprawowane są Msze święte połączone z taką modlitwą. Read More
 • 1
 • 2

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 9 czerwca 2019

 

 1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
 2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:30, 9:00 i 18:00.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, a przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego.
 4. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie o godz. 18:00.
 5. W nadchodzącym tygodniu we czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto to ustanowił papież Benedykt XVI. Msze św. będą o 7:00 i 18:00.
 6. W tym tygodniu we czwartek przypada 13. dzień miesiąca. Po mszy św. wieczornej rozpocznie się czuwanie Fatimskie.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Kazania głosić będzie misjonarz z Syberii, po mszach świętych wesprzemy darem serca katolików na dalekiej Syberii.
 8. Zapraszamy mężczyzn na Ogólnopolską Pielgrzymkę Mężczyzn na Jasna Górę, która będzie 22 czerwca. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakacie i w internecie.
 9. Za dwa tygodnie – 23 czerwca – będziemy przeżywali wizytacje kanoniczną ks. Biskupa. Ks. Biskup będzie obecny na mszach świętych o godz. 9:00, 10:30 i udzieli sakramentu bierzmowania w czasie mszy św. o 12:30. Spotka się także z grupami modlitewnymi naszej parafii. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę 150 zł ul. Brzozowa 10 i prosimy o sprzątanie ul. Brzozowa 12.

Słowo życia:

Przyjdź Duchu Święty i rozpal w nas ogień swojej miłości

 Zapraszajmy Ducha Świętego do naszych serc. Niech Jego działanie rozpala w nas misję głoszenia dobrej nowiny o Chrystusie w miejscach, w których żyjemy.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, otwórzmy się na działanie Ducha Świętego, byśmy nieśli płomyk Jego miłości.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
 • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
 • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

 

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • 2019-06-16, Uroczystość Najświętszej Trójcy
  J 16,12-15Jezus powiedział swoim uczniom: ”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk