• Dziecko na Mszy

  Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
 • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV niedziela w ciągu roku 17 września 2017

 1. Dzisiaj o godz. 10:30 będzie uroczysta msza św. w ramach obchodu w Poniatowej Niedzieli Integracyjnej. Po mszy św. będzie przemarsz na plac przy ul. Brzozowej, gdzie rozpocznie się festyn.
 2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.
 3. Dzisiaj uroczystość odpustowa w Wolicy z okazji uroczystości św. Świętego Stanisława Kostki.
 4. We czwartek o godz. 18:00 będzie msza św. oraz modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.
 5. W piątek o godz. 9:00 modlitwa i msza św.  za przyczyną świętego Jana Pawła II. Podziękowania, prośby i ofiary składamy do puszki.
 6. Przygotowanie do Pierwszej Komunii rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 12:00. Będzie spotkanie dla rodziców i dzieci.
 7. Spotkanie informacyjne dla wyjeżdżających do Lwowa będzie w przyszłą niedzielę (24.09.) o godz. 17:00. Wyjazd będzie 29 września 5:00 rano.
 8. Przy kościele jest wystawiony czerwony pojemnik na makulaturę. Przez cały tydzień można przywozić niepotrzebne gazety, książki itp. Dochód będzie przeznaczony na Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 9. W najbliższym czasie będzie wykonywane na kościele i budynkach parafialnych instalacja odgromowa, co jest wymogiem przepisów bezpieczeństwa. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 30 tys. zł. Będziemy zbierać ofiary na tacę 1 października, ale także prosimy o wsparcie ofiarami indywidualnymi.
 10. 7 października jest ogólnopolska akcja Różaniec na granice, czyli otoczenie całej Polski modlitwa różańcową. Udajemy się do Dorohuska nad Bugiem. Zapisy na wyjazd są w zakrystii
 11. Przygotowanie do sakramentu małżeństwa rozpocznie się 8 października o godz. 16;00.. Zapisy w zakrystii.
 12. Kalendarze maryjne można nabyć przed kościołem po 6 zł.
 13. Dziękujemy rodzinie p. Olchawskich za ofiarowany ornat.
 14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę 1210zł. mieszkańcom ul. Młynki prosimy o sprzątanie ul. Fabryczna 15.

Słowo życia

Odpuść winę bliźniemu, a wówczas, gdy błagać będziesz, zostaną ci odpuszczone grzechy.

Bóg nie postępuje z nami według naszych grzechów, lecz nieustannie obdarza nas łaską i przebaczeniem. Żyjemy zgodnie z planem Bożym, gdy z serca przebaczamy naszym braciom. Umocnieni Bożym błogosławieństwem trwajmy w Chrystusie i razem z Nim uczmy się  wybaczać ludziom ich przewinienia.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 18 IX – św. Stanisław Kostka, patron Polski, a zwłaszcza młodzieży polskiej
 • 21 IX - św. Mateusz Apostoł, Apostoł i ewangelista 
 • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

2int


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Czwartek 2017-10-19, 28. tydz. zwykły
  Łk 11,47-54Jezus powiedział do faryzeuszów i do uczonych w Prawie: «Biada wam, ponieważ budujecie grobowce prorokom, a wasi ojcowie ich zamordowali. A tak jesteście świadkami i przytakujecie uczynkom waszych ojców; gdyż oni ich pomordowali, a wy im wznosicie grobowce. Dlatego też powiedziała Mądrość Boża: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych zabiją i prześladować będą. Tak na tym plemieniu będzie pomszczona krew wszystkich proroków, która została przelana od stworzenia świata, od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który zginął między ołtarzem a przybytkiem. Tak, mówię wam, na tym plemieniu będzie pomszczona. Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli». Gdy wyszedł stamtąd, uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli gwałtownie nastawać na Niego i wypytywać Go o wiele rzeczy. Czyhali przy tym, żeby Go podchwycić na jakimś słowie.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk