• Pielgrzymka do Włoch

  Pielgrzymka do Rzymu i San Giovanni Rotondo Trasa: Tarvisio - Orvieto - Rzym - Monte Cassino - Pietrelcina - San Giovanni Rotondo - Monte Sant'Angelo - Lanciano - Manoppello - Asyż - Rimini - Padwa - Tarvisio w terminie: 14 - 24 września 2020 r. /11 dni - autokarem/ Cena: 1180 zł + 370 euro/os Read More
 • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

VI  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     16 lutego 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dzisiaj VI niedzielę zwykłą. Najważniejszym punktem każdej niedzieli jest dla człowieka wierzącego uczestnictwo we mszy świętej.
 2. Po każdej mszy świętej można dokonać opłaty na pielgrzymkę śladami ks. Prymasa Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pielgrzymka odbędzie się 23-26 kwietnia br.
 3. Dzisiaj o godz. 17:15 odbędzie spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio.
 4. W czwartek po mszy św. odbędzie się modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.
 5. Zapraszamy na kolejną katechezę ewangelizacyjną w poniedziałek o godz. 18:45.
 6. W niedzielę 23 lutego o godz. 16:00 rozpocznie się przygotowanie do małżeństwa
 7. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.
 8. W sobotę o godz. 9:00 będziemy modlić się za przyczyną św. Jana Pawła II. Dołączmy nasze intencje, naszych rodzin i bliskich.
 9. W niedzielę 23 lutego po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rady duszpasterskiej.
 10. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć pożyteczną książkę Ewangelia na każdy dzień.
 11. Także w niedzielę 23 lutego po mszach św. będziemy zbierać datki na operację w USA dla chłopca z Karczmisk.
 12. Stowarzyszenie Amazonek dziękuje za zabrane ofiary – 3300 zł.
 13. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

 

Słowo życia

Pan Jezus mówi: Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

 Pan Jezus wypełnił w stopniu najwyższym prawo miłości, oddając za nas swoje życie na drzewie krzyża. Bądźmy mu za to wdzięczni i bądźmy świadkami Jego miłości.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Poniedziałek 2020-02-24, 7. tydz. zwykły
  Mk 9,14-29Gdy Jezus z Piotrem, Jakubem i Janem zstąpił z góry i przyszedł do uczniów, ujrzał wielki tłum wokół nich i uczonych w Piśmie, którzy rozprawiali z nimi. Skoro Go zobaczyli, zaraz podziw ogarnął cały tłum i przybiegając, witali Go. On ich zapytał: „O czym rozprawiacie z nimi?” Odpowiedział Mu jeden z tłumu: „Nauczycielu, przyprowadziłem do Ciebie mojego syna, który ma ducha niemego. Ten gdziekolwiek go chwyci, rzuca nim, a on wtedy się pieni, zgrzyta zębami i drętwieje. Powiedziałem Twoim uczniom, żeby go wyrzucili, ale nie mogli”. On zaś rzekł do nich: „O plemię niewierne, dopóki mam być z wami? Dopóki mam was cierpieć? Przyprowadźcie go do Mnie”. I przywiedli go do Niego. Na widok Jezusa duch zaraz począł szarpać chłopca, tak że upadł na ziemię i tarzał się z pianą na ustach. Jezus zapytał ojca: „Od jak dawna to mu się zdarza?” Ten zaś odrzekł: „Od dzieciństwa. I często wrzucał go nawet w ogień i w wodę, żeby go zgubić. Lecz jeśli możesz co, zlituj się nad nami i pomóż nam”. Jezus mu odrzekł: „Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy”. Natychmiast ojciec chłopca zawołał: „Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!” A Jezus widząc, że tłum się zbiega, rozkazał surowo duchowi nieczystemu: „Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i nie wchodź więcej w niego”. A on krzyknął i wyszedł wśród gwałtownych wstrząsów. Chłopiec zaś pozostawał jak martwy, tak że wielu mówiło: „On umarł”. Lecz Jezus ujął go za rękę i podniósł, a on wstał. Gdy przyszedł do domu, uczniowie pytali Go na osobności: „Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić?” Rzekł im: „Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą i postem”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk