• Dziecko na Mszy

    Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Read More
  • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 lipca 2018 r.

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „Kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3. Dzisiaj o godz. 12:00 jest wprowadzenie nowego proboszcza w Kraczewicach. Jest nim ks. Jerzy Wesołowski.

4. Dziękujemy uczestnikom pielgrzymki do Sanktuarium bł. Karoliny za ofiarę 200 zł. na tabernakulum. Dziękujemy także innym ofiarodawcom, którzy chcą pozostać anonimowi za ofiarę 100 i 200 zł oraz złotą obrączkę na powyższy cel.

5. W sobotę o godz. 9:00 będzie nowenna i msza św. za przyczyną św. Jana Pawła II. Intencje i ofiary składamy do puszki pod obrazem Świętego.

6. Trwają zapisy na sierpniową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Istnieje także możliwość złożenia intencji i wsparcia funduszu „Idę z Tobą”.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę szlakiem:
- Troki – Wilno - Szydłowo – Szawle – Kowno - Wigry – Sokółka, w dniach 20-23 sierpnia, koszt 750 zł. + 15 euro,
- Gruzja – pielgrzymka samolotowa, 16-24 września 2018 r., koszt 1850 zł. + 480 euro,
- Planujemy również pielgrzymkę z naszej parafii do Ziemi Świętej w dniach 11-18 lutego 2019 r. Koszt 2450 zł. + 430 euro.

8. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę 250 zł. ul. Nałęczowska 2 i prosimy o sprzątanie ul. Nałęczowska 4.

SŁOWO ŻYCIA:
Jezus przywołał do siebie dwunastu i zaczął i rozsyłać. Oni wyszli i wzywali do nawrócenia.

Bóg wybrał nas w Chrystusie, abyśmy głosili dzieła Jego potęgi i nieśli ludziom pokój i nadzieję. Nie bójmy się pójść za wezwaniem Pana, bo Jego łaska jest zawsze z nami.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 16 VII  – Matka Boża z Góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2018-07-16, Wspomnienie NMP z Góry Karmel
    Mt 10,34 - 11,1Jezus powiedział do swoich apostołów: „Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto miłuje syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody”. Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić Ewangelię w ich miastach.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk