• Dziecko na Mszy

  Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Czytaj dalej...
 • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE 
6 sierpnia 2017

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.
 2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca  - trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy.
 3. Składamy podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w gościnne przyjęcie pielgrzymów, zdążających na Jasną Górę, za ufundowane obiady w restauracjach poniatowaskich. Dziękujemy także Akcji Katolickiej i p. Wójcikom za przygotowanie posiłków dla pielgrzymów przy kościele.
 4. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w archidiecezjalnym spotkaniu młodych w dniach 25-27 sierpnia w Garbowie. W programie: spotkania formacyjne, dzielenie się doświadczeniem, koncerty. Zapisy w zakrystii. Program w gablocie.
 5. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia po mszy św. wieczornej odbędzie się procesja fatimska. Zapraszamy ze świecami.
 6. Dzisiaj po mszy św. wieczornej spotkanie przed wyjazdem do Fatimy. Wyjazd we wtorek o godz. 7:00  autokarem na Okęcie.
 7. Prosimy o sprzątnie kościoła ul Kraczewicka – domy indywidualne od dawnego GS do szosy nałęczowskiej.

Słowo życia

To jest mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie
Słuchając Boga zbliżamy się do chwały i przemiany, jaka nas czeka w Chrystusie. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w tej chrześcijańskiej przemianie i wierności Bożemu Słowu, które niesie nam obietnicę przeszłej chwały i zwycięstwa.

3W tym tygodniu patronujĄ nam (oprócz wyżej wymienionych):

 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe);
 • 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

Wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Spotkanie Ewangelizacyjna
Msza święta,
modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała,
egzorcyzm wody, oleju i poświęcenie leków
godz: 18:00

Luty - 18 II 2017 (sobota)
Marzec - 18 III 2017 (sobota)
Kwiecień - 22 IV 2017 (sobota)
Maj - 20 V 2017 (sobota)
Czerwiec - 17 VI 2017 (sobota)

Pielgrzymka parafialna do Fatimy i Santiago de Compostela
W JUBILEUSZOWYM ROKU 100-LECIA OBJAWIEŃ FATIMSKICH
 zobacz ofertę (pdf)

 

Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Sobota 2017-08-19, 19. tydz. zwykły
  Mt 19,13-15Przynoszono do Jezusa dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”. Włożył na nie ręce i poszedł stamtąd.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk