• Dziecko na Mszy

    Dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem. Takie zachowania rozpraszają wiernych, a rodziców wprawiają w najlepszym wypadku w zakłopotanie – w najgorszym w furię. Wierni w takiej sytuacji zaczynają bardziej Read More
  • 1

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 września 2018 r.

1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
2. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.
3. Witamy w naszej parafii ks. prałata Tadeusza Smereczyńskiego. Ks. Tadeusz jest od wielu lat duszpasterzem w Kazachstanie. Po mszach świętych możemy darem serca wesprzeć dzieło odnowy Kościoła w tym kraju, dokąd wielu Polaków zostało wywiezionych na zsyłkę.
4. Dzisiaj o godz. 12:00 będziemy modlić się za osoby niepełnosprawne i ich opiekunów. Po mszy św. rozpocznie się festyn przy ul. Brzozowej.
5. We wtorek 18 września obchodzimy święto Stanisława Kostki – patrona młodzieży polskiej. Zapraszamy w szczególny sposób na mszę św. o godz. 18:00.
6. We czwartek po mszy św. wieczornej będzie modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Zapraszamy.
7. Trwają zapisy na ministrantów. Zapraszamy chłopców począwszy od trzeciej klasy szkoły podstawowej. Zapisy prowadzi ks. Michał.
8. W sobotę o godz. 9:00 będzie nowenna i msza św. za przyczyna św. Jana Pawła II. Intencje: podziękowania i prośby oraz ofiary składamy do puszki pod obrazem Świętego.
9. Także w sobotę 22 września o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie oazowe dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci, które były na oazie i te, które chcą się dołączyć. Spotkanie poprowadzi ks. Łukasz.
10. Trwają też zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która jest nazywana Piątą Ewangelią.
11. W przyszłą niedzielę (23 września) ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego naszej archidiecezji.
12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę 450 zł mieszkańcom bloku przy ul. 1 Maja 11. Prosimy o sprzątanie parafian z ul. Młodzieżowej 3 i 5.

SŁOWO ŻYCIA:
Jezus zapytał Apostołów: «A wy za kogo Mnie uważacie?»
Odpowiedział Mu Piotr: «Ty jesteś Mesjasz».

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
• 20 IX – św. Andrzej i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
• 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Piątek 2018-09-21, Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
    Mt 9,9-13Gdy Jezus wychodził z Kafarnaum, ujrzał człowieka siedzącego w komorze celnej, imieniem Mateusz, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną”. On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: „Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?” On, usłyszawszy to, rzekł: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: «Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary». Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk