• Zaproszenie na pielgrzymkę do Medugorje  

    Trasa: Poniatowa - Nagykanizsa - Ludbreg - Medugorje - Mostar -  Dubrownik - Zadar - Nagykanizsa - Poniatowa  09 - 16 września 2019 r.      (8 dni – autokarem) Read More
 • Modlitwa o uzdrowienie

  W ostatnich latach obserwujemy w Polsce rozwój modlitwy o uzdrowienie. W wielu kościołach, podobnie jak w naszej parafii, sprawowane są Msze święte połączone z taką modlitwą. Rośnie liczba grup charyzmaty­cznych, w których podejmowana jest regularnie modlitwa wsta­wiennicza. Słyszymy liczne świadectwa Read More
 • 1
 • 2

Zaproszenie na pielgrzymkę do Medugorje  

 

Trasa: Poniatowa - Nagykanizsa - Ludbreg - Medugorje - Mostar -  Dubrownik - Zadar - Nagykanizsa - Poniatowa

 09 - 16 września 2019 r.      (8 dni – autokarem)

Program:

 1. Poniatowa - zbiórka godz. 04.00 - przejazd na Węgry do hotelu w Nagykanizsa - obiadokolacja – nocleg
 2. - Nagykanizsa - śniadanie - przejazd na teren Chorwacji do Ludbregu - zwiedzanie: Kościół Wotywny, „Środek Świata”, Sanktuarium Najśw. Krwi Chrystusa - związane z Cudem Eucharystycznym z 1411 r., dalszy przejazd przez Chorwację na teren Bośni i Hercegowiny do Medugorje - obiadokolacja – nocleg
 3. Medugorje - śniadanie - zwiedzanie: teren wokół Kościoła Parafialnego św. Jakuba Apostoła, Figura MB Królowej Pokoju, Ołtarz Polowy, Figura Chrystusa Zmartwychwstałego, wejście na Górę Objawień Podbrdo i Różaniec - obiadokolacja - dla chętnych wieczorne nabożeństwo międzynarodowe – nocleg
 4. Medugorje - śniadanie - wspólne wejście na kamienistą Drogę Krzyżową na szczyt Góry Kriżevac - wzgórze 520 m n.p.m. z figurą Krzyża Św., skąd roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę - powrót do hotelu - po południu wolny czas - obiadokolacja - udział w wieczornych nabożeństwach - nocleg
 5. Medugorje - śniadanie - przejazd wzdłuż kanionu Neretwy do Mostaru - zwiedzanie: Stary Most, Meczet Koskin Mehmed Paszy z XVII w. z ciekawymi malowidłami ściennymi, Dom Biscevica - turecki  dom z XVII w, Kujundziluk - sklepiki z wyrobami rękodzieła: tacki, tygielki do parzenia kawy, biżuteria, chustki, widoczki Mostaru, wolny czas - powrót do hotelu - obiadokolacja - wieczorny program - nocleg
 6. Medugorje - śniadanie - przejazd do Dubrownika - zwanego "Perłą Adriatyku", wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - zwiedzanie: Studnia Onofrio, Klasztor Franciszkanów, Stradun, Kościół św. Błażeja - wolny czas na pyszne lody - powrót do Medugorje - obiadokolacja - nocleg
 7. Medugorje - śniadanie - przejazd do Zadaru - postój w urokliwym mieście nad Adriatykiem, spacer po starym mieście wewnątrz fortyfikacji, promenada nadmorska Riva, „organy morskie”, dawne Forum Rzymskie, wolny czas na kawę i lody - przejazd na Węgry do Nagykanizsa - obiadokolacja - nocleg
 8. Nagykanizsa - śniadanie - wyjazd do kraju - powrót do Poniatowej w późnych godzinach wieczornych.

 

 Cena: 860 zł + 225 euro/os. 

Cena obejmuje opłaty za:

- transport autokarem (klimatyzacja, toaleta),

- 2 noclegi w hotelu*** w Nagykanizsa,

- 5 noclegów w pensjonacie w Medugorje, pokoje 2 i 3 os. z łazienkami,                                       

- wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji, 

- ubezpieczenie Signal Iduna Polska: KL (20.000 euro), NNW (15.000 zł) i bagażu (1000 zł),

- składka na obowiązkowy Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, 

- zestaw słuchawkowy Tour Guide,

- opieka pilota.

 

Cena nie obejmuje opłat za:

- bilety wstępu, przewodników lokalnych, łącznie ok. 30 euro/os.

- napoje do obiadokolacji.

 

Uwaga: Pilot nie oprowadza we wnętrzach zwiedzanych zabytków. 

 

Zbiórka o godz. 04:00 rano, przy Kościele pw. Ducha Świętego w Poniatowej, ul. Lubelska 5. 

 

Zapisy: ks. Piotr Petryk, tel. 697 237 415.

 

Zapisy z wpłatą zaliczki 500 zł/os do 30 kwietnia,

kolejna wpłata 225 euro/os do 30 czerwca, dopłata 360 zł/os do 10 sierpnia 2019 r.

 

Bank PKO BP S.A. I Oddz. Lublin, nr konta złotówkowego 57 1020 3147 0000 8402 0092 3144,

nr konta euro 08 1020 3147 0000 8802 0092 3151. SWIFT: BPKOPLPW.

 

UWAGA: KAŻDY UCZESTNIK POWINIEN POSIADAĆ DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT WAŻNY MINIMUM 3 MIESIĄCE PONAD OKRES TRWANIA PIELGRZYMKI. OSOBY NIEPEŁNOLETNIE POWINNY POSIADAĆ PASZPORT. PROPONUJEMY ZABRAĆ SŁUCHAWKI DO TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH LUB MAŁE RADIOODBIORNIKI FM CELEM ODBIORU TŁUMACZENIA NA JĘZYK POLSKI WIECZORNYCH MSZY ŚW. W MEDUGORJE.

Wydarzenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie


Ostatnio dodane...

Dobra Nowina

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • 2019-02-24, 7. Niedziela zwykła
  Łk 6,27-38Jezus powiedział do swoich uczniów „Powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty. Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się od tego, który bierze twoje. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie i wy im czyńcie. Jeśli bowiem miłujecie tylko tych, którzy was miłują, jakaż za to dla was wdzięczność? Przecież i grzesznicy miłość okazują tym, którzy ich miłują. I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to dla was wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią. Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to dla was wdzięczność? I grzesznicy grzesznikom pożyczają, żeby tyleż samo otrzymać. Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane: miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie”.

Join now and claim william hill bonus - wbetting.co.uk